Nejnovější generace modelu FABIA je teď k dispozici v dynamicky laděném provedení MONTE CARLO.

Vůz je jako stvořený pro řidiče, kteří si chtějí vychutnat jízdu a cítit se při řízení dobře. Nová FABIA MONTE CARLO poskytuje veškerý komfort a technické vymoženosti nejnovějšího provedení oblíbeného hatchbacku.

Označení MONTE CARLO se na voze ŠKODA objevilo poprvé v roce 1936 na nádherném roadsteru ŠKODA POPULAR MONTE CARLO. Tento vůz zúročil zkušenosti automobilky nasbírané v tehdejší slavné dálkové rallye. V novodobé historii na tradici modelů s nádechem motorsportu navázala v roce 2011 FABIA MONTE CARLO. Ta od počátku odkazuje na úspěchy značky v motoristickém sportu a nabízí sportovní vzhled v kombinaci s výbornou výbavou. I v nejnovějším modelu FABIA umocňují vzhled modelu černé prvky/detaily, ke kterým patří maska chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, lem spojleru v nově tvarovaném předním nárazníku, ozdobné lišty na bočních prazích a zadní difuzor. Nechybí exkluzivní šestnáctipalcová kola z lehké slitiny Proxima. Volitelně jsou k dispozici i 17palcová kola z lehké slitiny Procyon s aerodynamickými kryty v černém provedení a 18palcová kola Libra. Celkový dojem dotvářejí detaily jako např. plaketa a štítek MONTE CARLO na volantu, tónovaná zadní a boční okna nebo možnost objednat černě lakovanou střechu. Všechny tyto aspekty dokreslují dynamické linie čtvrté generace modelu FABIA.

Dynamické pojetí se odráží i v interiéru, kterému dominuje černá barva s červenými detaily a kůží obšitý multifunkční tříramenný volant a páka ruční brzdy. Dekorativní obložení částí interiéru dostalo karbonový dekor a dominantou jsou sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy. Právě zde najdeme i prvky v červené barvě, červená je také vodorovná lišta na přístrojové desce a dalších částech interiéru a tutéž barvu má i ambientní LED podsvícení. Sportovní vzhled pak dokreslují kryty pedálů ve vzhledu nerezové oceli.