Nová ŠKODA FABIA je nyní chytřejší než kdy dřív. Její čtvrtá generace přichází v závislosti na výbavovém stupni až se 43 Simply Clever prvky, které zákazníkům usnadňují každodenní použití vozu. Pět z těchto prvků je úplnou novinkou v rámci značky ŠKODA, osm dalších se v modelu FABIA objevují poprvé. Novinky doplňují klasickou škálu Simply Clever prvků. Mezi ně patří například škrabka na led s měřítkem pro kontrolní měření hloubky dezénu pneumatik, držák parkovacích lístků na vnitřní straně A sloupku či schránka na deštník ve dveřích řidiče.

Pět zcela nových Simply Clever prvků v modelu ŠKODA FABIA

Pro nový model FABIA připravila značka ŠKODA i pět Simply Clever prvků, které se objevují vůbec poprvé. Patří mezi ně inovativní skládací pružná odkládací schránka na pravém boku zavazadlového prostoru, kterou lze v případě potřeby vytáhnout pro uchycení předmětů v zavazadlovém prostoru. O pořádek v interiéru se stará nový držák parkovacích lístků a také pružný úchyt na tužky v odkládací schránce středové konzole. Pro snadné uložení drobných předmětů lze využít praktickou odkládací schránku ve středovém tunelu. Novinkou je i odnímatelná sluneční clona pro panoramatickou střechu.

Osm nových prvků pro model FABIA převzatých z ostatních modelů ŠKODA

Celkem osm nových prvků známých z modelů ŠKODA vyšších tříd je nyní poprvé dostupných i pro model FABIA. Patří mezi ně multifunkční kapsa pod krytem zavazadlového prostoru. Snadno přístupné odkládací kapsy na mobilní telefony na zadní straně opěradel předních sedadel jsou již dobře známé z modelů OCTAVIA a ENYAQ iV. Udržovat pořádek pomáhají také držáky na karty a mince v odkládací schránce před spolujezdcem. Sklopné opěradlo sedadla spolujezdce je užitečné pro převážení dlouhých předmětů a objevuje se u modelu FABIA také poprvé. Poprvé se u vozu FABIA obvjevuje také USB-C konektor ve zpětném zrcátku. Zadní lampičky pro čtení je možné ovládat i z předních sedadel, což jistě ocení rodiče cestující se svými dětmi. Bezdrátové nabíjení chytrého telefonu pak umožňuje Phone Box umístěný v přihrádce před řadicí pákou. Novým prvkem dostupným na přání je také ochranný kryt s výstražnými prvky, který se dá rozložit přes nákladovou hranu při otevření pátých dveří.