škdoa auto

Nonstop pomoc na cestách

ŠKODA Karoq

od 529 900 Kč

Nejnovějším zástupcem rodiny ŠKODA SUV je mladší bratr vozu KODIAQ – letící šíp KAROQ. Jeho příjezd do autosalonu je očekáván každým dnem a jeho předprodej je dokonce již zahájen. Pojďme se na nejnovější kompaktní SUV rodiny ŠKODA podívat zblízka.

Proč KAROQ?

Jméno vybrali nejmladšímu členovi rodiny ŠKODA SUV Aleuťané – obyvatelé ostrova Kodiak. Aleuťané slyšeli název Karoq, což jim připomnělo slovo „uyowoq“. Slovo „uyowoq“ znamená malý bratr. Slovo „qarrok“ zase odkazuje na šíp ve znaku Škody. Jména obou bratrů KODIAQ i KAROQ nejsou příbuzná jen tak náhodou. ŠKODA tímto krokem rozhodla o produktové identitě celé rodiny SUV a s podobností jmen vozů této řady bude i nadále pokračovat.

Souboj bratrů – KAROQ vs. KODIAQ

Není to tak dávno, co se na našich silnicích začaly objevovat první vozy rodiny SUV. ŠKODA KODIAQ se začal vyrábět v září roku 2016 a za dobu své existence stihl nasbírat mnoho titulů. Tím nejvýznamnějším je pravděpodobně Auto roku 2017 v České republice. Má tedy KAROQ ještě čím oslnit?

Výrazně zajímavější je jeho cena. Ta začíná již na 529 900 Kč, což je o 164 000 korun méně, než u jeho staršího bratra (základní model ŠKODA KODIAQ je možno pořídit za 693 900 Kč). KAROQ je také menší, než jeho starší, sedmimístný bratr KODIAQ. A čeho dalšího se od něj můžeme dočkat?

Škoda KAROQ nabízí hned několik motorizací – od 1.0 TSI/85 kW až po 2.0 TDI/140 kW. Rozdíl mezi těmito variantami je přibližně 200 000 Kč.

Pokud je pro vás rodina na prvním místě, určitě oceníte, že je ŠKODA KAROQ skutečně bezpečný vůz. Kombinace nejmodernějších technologií a nejkvalitnějších materiálů ochrání nejen vás a vaše spolujezdce, ale i ty, kteří se nacházejí vně vozu. V případě autonehody vás ochrání devět airbagů. Zabudovaní asistenti řízení pomáhají udržovat dostatečnou vzdálenost, zaparkují za vás tak, aby nikdo nepřišel k úhoně, a před srážkou s vozem ochrání i chodce.

ŠKODA KAROQ jde s dobou, a proto jsou její nedílnou součástí i inteligentní systémy. KAROQ je plně kompatibilní s vaším chytrým telefonem a díky tomu můžete pracovat s daty, ale i se zábavou, kterou máte ve svém telefonu uloženou. Technologie, které ŠKODA KAROQ nabízí, vás zavedou do cíle díky zabudované GPS, v případě nehody samy přivolají pomoc a tím to ještě zdaleka nekončí.

Modelové řady Škoda

Škoda Citigo

Citigo

Škoda Fabia

Fabia

Škoda Octavia

Octavia

Škoda Rapid

Rapid

Škoda Karoq

Karoq

Škoda Superb

Superb

ŠKODA Kodiaq

Kodiaq

Top