Klimatizace se pro většinu z nás stala nedílnou součástí našich vozů. Parné dny si bez ní už ani nedokážeme představit a nutno podotknout, že taková delší letní cesta v autě bez klimy není nic příjemného. Co ale všichni nevíme je to, že i o klimatizaci je třeba se správně starat. Zanedbání péče totiž nemá za důsledek pouze nepříjemný zápach linoucí se z průduchů, ale může mít i dopady na naše zdraví.

Nejiedálnějším obdobím pro revizi a údržbu klimy je samozřejmě jaro. V zimě totiž vnitřek vozu a tedy i vzduchotechnika navlhnou a jsou rodnou půdou pro všechny možné plísně a bakterie. Ty se mohou usadit také na kabinovém filtru a tím se do kabiny vozu dostane místo svěžího vzduchu i spousty nežádoucích alergenů. V létě se ve filtru navíc usazuje pyl, který komplikuje život především alergikům. Čím více se klimatizace nepoužívá ani nečistí, tím větší je riziko zdravotních obtíží způsobených těmito usazeninami. A které to jsou?

Ty nejméně závažné jsou bolesti hlavy, rýma, kašel nebo zánět průdušek. Časté jsou také dýchací potíže, zejména u alergiků. A samozřejmě, v současné době také čelíme strašáku jménem koronaviry.

Těmto komplikacím můžeme předcházet pravidelným servisem naší klimatizace. Čištění probíhá několika způsoby, novinka je i dezinfekce ozónem. U nás v TéÁčku nyní nabízíme celé léto akci na čištění klimy včetně výměny pylového filtru za 899 Kč, proto neváhejte a myslete i na sebe!

Objednejte se ke svému servisnímu poradci a mějte léto bez starostí 🙂

Libor Chvojka: 777 924 422  lchvojka@autocentrumta.cz
Marek Boťa 777 924 423  mbota@autocentrumta.cz

Vaše TA 🙂